Co robimy | AKTUALNOŚCI

Seniorzy
Nauka
2019-04-25

Fundacja Wspierajmy Seniorow i Centrum Chorob Serca Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu zaprasza pacjentów ndo udziału w warsztacie „Codzienne Życie Pacjenta z Migotaniem Przedsionków”.

2019-04-17

Miło nam poinformować, że przygotowania do 2. Forum Wspieramy Seniorów są na ukończeniu. Wszystkich Seniorów i ich Opiekunów serdecznie zaprwszamy na Warszataty, które odbędą się, podobnie jak w ubiegłym roku, w Hotelu Ibis Syles Wrocław w piątek 17 maja 2019. Proszę pamiętać o konieczności rejestrowania się na Warsztaty - ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

2018-08-02

Fala upałów w Polsce nie odpuszcza, a synoptycy przewidują kolejne dni z gorącym, afrykańskim powietrzem. Bardzo wysokie temperatury z dnia na dzień stają się coraz bardziej uciążliwe i groźne dla zdrowia i życia – zwłaszcza osób starszych.

2018-06-15

Kilkaset osób wzięło udział w 1. Forum Wspierajmy Seniorów. Byli to przede wszystkim seniorzy z całego Dolnego Śląska. Na uroczystej inauguracji nie zabrakło również znanych wrocławian m.in. prof. Jana Miodka oraz prof. Adama Jezierskiego, rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.

2018-06-12

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że prof. Andrzej Milewicz jest jednym z Ambasadorów 1. Forum Wspierajmy Seniorów. Jesteśmy zaszczyceni obecnością i wdzięczni za wsparcie jakie udzielił nam Pan Profesor. Przy tej okazji, już tradycyjnie, zapraszamy do lektury rozmowy z naszym Ambasadorem.

2018-06-11

Prof. Jan Chmura swoją wielką sportową karierę rozpoczął mając… 62 lata! Dziś, po 7 latach, jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Z wielką przyjemnością informujemy, że Pan Profesor dołączył do grona Ambasadorów 1. Forum Wspierajmy Seniorów.

2018-06-09

Mamy zaszczyt i przyjemność poinformować, że prof. Andrzej Mulak został jednym z Ambasadorów 1. Forum Wspierajmy Seniorów. Przy tej okazji postanowiliśmy porozmawiać z Panem Profesorem o karierze, przejściu na emeryturę i pasjach. Zapraszamy do lektury.

2018-06-08

Jak wytrzymać w czasie upałów - zwłaszcza jak nie jest się już w sile wieku i dlaczego warto przyjść na bezpłatne warsztaty dla seniorów. O tym rozmawiała Elżbieta Osowicz z Polskiego Radia Wrocław z lekarzami ze szpitala wojskowego we Wrocławiu i jednocześnie fundatorami Fundacji Wspierajmy Seniorów; prof Ewą Jankowską i Marcinem Drozdem.

2018-06-07

Już w przyszły piątek rozpocznie się 1. Forum Wspierajmy Seniorów – specjalne wydarzenie edukacyjne dla seniorów i o seniorach. Jednym z jego Ambasadorów został prof. Jan Miodek, znawca języka polskiego, profesor polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim, twórca takich programów telewizyjnych jak: „Ojczyzna polszczyzna”, „Profesor Miodek odpowiada”, „Słownik polsko@polski”.

2018-05-29

Za nami festyn sportowo-rekreacyjny „Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław”. Na wydarzeniu promującym aktywny styl życia nie mogło zabraknąć Fundacji Wspierajmy Seniorów. Wszakże hasło „Aktywny i zdrowy senior – to jest możliwe!” promuje działalność Fundacji.

2018-05-24

W TVP3 Wrocław - w programie Fakty o Poranku Fundatorzy zapraszali na I Forum Wspierajmy Seniorów

2018-04-18

17 kwietnia w Centrum Kultury i Promocji w Bardzie odbyły się specjalne warsztaty dla seniorów. Ich tematami były „Udar mózgu – najczęstsza przyczyna trwałej niesprawności u osób starszych” oraz „Objawy zagrożenia życia i zdrowia – postępowanie i udzielanie pierwszej pomocy”. Zajęcia poprowadzili lekarze z Fundacji Wspierajmy Seniorów.

2018-01-11

Tematyka spotkania, które odbyło się na zaproszenie SUTW „Tęcza”, obejmowała głównie schorzenia typowe dla wieku podeszłego, zwłaszcza nadciśnienie tętnicze oraz cukrzycę.

2017-11-19

Zawitaliśmy do Borka Strzelińskiego z wykładem „Aktywny i zdrowy senior. To jest możliwe!!!” na zaproszenie Pani Elżbiety Sucharskiej, Dyrektor Gminnych Bibliotek Publicznych gminy Borów.

2017-11-08

Do Barda przyjechaliśmy na zaproszenie Klubu Seniora,  Pana Krzysztofa Żegańskiego Burmistrza Miasta i Gminy oraz Pani Wiesławy Horowskiej Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej.

2017-01-19

Prelegenci: prof. dr hab. Ewa A. Jankowska, lek med. Marcin Drozd, Marcin Fojutowski, Maciej Gała, Monika Ciesielska

2019-04-16

Wszystkich lekarzy, pielęgniarki, fizjoterapeutów, rehabilitantów, ratowników medycznych i pozostały personel medyczny, który na co dzień boryka się z problemami diagnostyki i leczenia osób w wieku podeszłym zapraszamy na interdyscyplinarną konferencję medyczną poświęcono włąśnie tej grupie pacjentów, która odbędzie się w czwartek 16 maja 2019 r. w Hotelu Ibis Syles Wrocław w ramach 2. Forum Wspierajmy Seniorów.
Proszę pamiętać o konieczności wcześniejszej rejestracji - ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

2018-05-21

Leczą, uczą, prowadzą badania naukowe. Założyciele Fundacji Wspierajmy Seniorów uznali, że to za mało. 

Wolontariusze Fundacji Wspierajmy Seniorów w czasopiśmie „Pielęgniarstwo Specalistyczne” opublikowali pracę pt. „Potrzeby edukacyjne dotyczące tematyki zdrowotnej wśród seniorów, mieszkańców Wrocławia - badanie ankietowe". Jest to podsumowanie dwóch badań ankietowych zrealizowanych przez Fundację.

W dniach 1-2 grudnia 2017 roku w Bydgoszczy odbyła się konferencja poświęcona opiece paliatywnej u osób ze schorzeniami sercowo-naczyniowymi Winter Summit in Palliative Medicine: “Heart and Spirit in Palliative Care”.

Wolontariusze Fundacji WSPIERAJMY SENIORÓW w czasopiśmie „Gerontologia Polska” opublikowali pracę pt. „Czym jest zespół kruchości u chorych na niewydolność serca?” (Diana Frontkiewicz, Bartosz Zawadzki, Maciej Bogusiak, Marcin Drozd, Monika Ciesielska, Maciej Gała, Izabella Uchmanowicz, Ewa A. Jankowska)

Prof. dr hab. Ewa A. Jankowska wygłosiła wykład pt. "Zespół kruchości - problem zaniedbywany w kardiologii. Czego nie ma w wytycznych w zakresie zespołu kruchości oraz leczenia niewydolności serca?" podczas sesji plenarnej poświęconej zespołowi kruchości wśród chorych ze schorzeniami sercowo-naczyniowymi X Konferencji Naukowej Sekcji Prewencji i Epidemiologii PTK „Kardiologia Prewencyjna 2017".