Co robimy | AKTUALNOŚCI

Seniorzy
Nauka
2018-08-02

Fala upałów w Polsce nie odpuszcza, a synoptycy przewidują kolejne dni z gorącym, afrykańskim powietrzem. Bardzo wysokie temperatury z dnia na dzień stają się coraz bardziej uciążliwe i groźne dla zdrowia i życia – zwłaszcza osób starszych.

2018-06-15

Kilkaset osób wzięło udział w 1. Forum Wspierajmy Seniorów. Byli to przede wszystkim seniorzy z całego Dolnego Śląska. Na uroczystej inauguracji nie zabrakło również znanych wrocławian m.in. prof. Jana Miodka oraz prof. Adama Jezierskiego, rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.

2018-06-12

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że prof. Andrzej Milewicz jest jednym z Ambasadorów 1. Forum Wspierajmy Seniorów. Jesteśmy zaszczyceni obecnością i wdzięczni za wsparcie jakie udzielił nam Pan Profesor. Przy tej okazji, już tradycyjnie, zapraszamy do lektury rozmowy z naszym Ambasadorem.

2018-06-11

Prof. Jan Chmura swoją wielką sportową karierę rozpoczął mając… 62 lata! Dziś, po 7 latach, jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Z wielką przyjemnością informujemy, że Pan Profesor dołączył do grona Ambasadorów 1. Forum Wspierajmy Seniorów.

2018-06-09

Mamy zaszczyt i przyjemność poinformować, że prof. Andrzej Mulak został jednym z Ambasadorów 1. Forum Wspierajmy Seniorów. Przy tej okazji postanowiliśmy porozmawiać z Panem Profesorem o karierze, przejściu na emeryturę i pasjach. Zapraszamy do lektury.

2018-06-08

Jak wytrzymać w czasie upałów - zwłaszcza jak nie jest się już w sile wieku i dlaczego warto przyjść na bezpłatne warsztaty dla seniorów. O tym rozmawiała Elżbieta Osowicz z Polskiego Radia Wrocław z lekarzami ze szpitala wojskowego we Wrocławiu i jednocześnie fundatorami Fundacji Wspierajmy Seniorów; prof Ewą Jankowską i Marcinem Drozdem.

2018-06-07

Już w przyszły piątek rozpocznie się 1. Forum Wspierajmy Seniorów – specjalne wydarzenie edukacyjne dla seniorów i o seniorach. Jednym z jego Ambasadorów został prof. Jan Miodek, znawca języka polskiego, profesor polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim, twórca takich programów telewizyjnych jak: „Ojczyzna polszczyzna”, „Profesor Miodek odpowiada”, „Słownik polsko@polski”.

2018-05-29

Za nami festyn sportowo-rekreacyjny „Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław”. Na wydarzeniu promującym aktywny styl życia nie mogło zabraknąć Fundacji Wspierajmy Seniorów. Wszakże hasło „Aktywny i zdrowy senior – to jest możliwe!” promuje działalność Fundacji.

2018-05-24

W TVP3 Wrocław - w programie Fakty o Poranku Fundatorzy zapraszali na I Forum Wspierajmy Seniorów

2018-04-18

17 kwietnia w Centrum Kultury i Promocji w Bardzie odbyły się specjalne warsztaty dla seniorów. Ich tematami były „Udar mózgu – najczęstsza przyczyna trwałej niesprawności u osób starszych” oraz „Objawy zagrożenia życia i zdrowia – postępowanie i udzielanie pierwszej pomocy”. Zajęcia poprowadzili lekarze z Fundacji Wspierajmy Seniorów.

2018-01-11

Tematyka spotkania, które odbyło się na zaproszenie SUTW „Tęcza”, obejmowała głównie schorzenia typowe dla wieku podeszłego, zwłaszcza nadciśnienie tętnicze oraz cukrzycę.

2017-11-19

Zawitaliśmy do Borka Strzelińskiego z wykładem „Aktywny i zdrowy senior. To jest możliwe!!!” na zaproszenie Pani Elżbiety Sucharskiej, Dyrektor Gminnych Bibliotek Publicznych gminy Borów.

2017-11-08

Do Barda przyjechaliśmy na zaproszenie Klubu Seniora,  Pana Krzysztofa Żegańskiego Burmistrza Miasta i Gminy oraz Pani Wiesławy Horowskiej Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej.

2017-01-19

Prelegenci: prof. dr hab. Ewa A. Jankowska, lek med. Marcin Drozd, Marcin Fojutowski, Maciej Gała, Monika Ciesielska

2018-05-21

Leczą, uczą, prowadzą badania naukowe. Założyciele Fundacji Wspierajmy Seniorów uznali, że to za mało. 

Prof. dr hab. Ewa A. Jankowska wygłosiła wykład pt. "Zespół kruchości - problem zaniedbywany w kardiologii. Czego nie ma w wytycznych w zakresie zespołu kruchości oraz leczenia niewydolności serca?" podczas sesji plenarnej poświęconej zespołowi kruchości wśród chorych ze schorzeniami sercowo-naczyniowymi X Konferencji Naukowej Sekcji Prewencji i Epidemiologii PTK „Kardiologia Prewencyjna 2017".

W dniach 1-2 grudnia 2017 roku w Bydgoszczy odbyła się konferencja poświęcona opiece paliatywnej u osób ze schorzeniami sercowo-naczyniowymi Winter Summit in Palliative Medicine: “Heart and Spirit in Palliative Care”.

Wolontariusze Fundacji Wspierajmy Seniorów w czasopiśmie „Pielęgniarstwo Specalistyczne” opublikowali pracę pt. „Potrzeby edukacyjne dotyczące tematyki zdrowotnej wśród seniorów, mieszkańców Wrocławia - badanie ankietowe". Jest to podsumowanie dwóch badań ankietowych zrealizowanych przez Fundację.

Wolontariusze Fundacji WSPIERAJMY SENIORÓW w czasopiśmie „Gerontologia Polska” opublikowali pracę pt. „Czym jest zespół kruchości u chorych na niewydolność serca?” (Diana Frontkiewicz, Bartosz Zawadzki, Maciej Bogusiak, Marcin Drozd, Monika Ciesielska, Maciej Gała, Izabella Uchmanowicz, Ewa A. Jankowska)