Co robimy | AKTUALNOŚCI

Fundacja Wspierajmy Seniorów przewietrzyła się na Olimpijskim

2018-05-29

Za nami festyn sportowo-rekreacyjny „Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław”. Na wydarzeniu promującym aktywny styl życia nie mogło zabraknąć Fundacji Wspierajmy Seniorów. Wszakże hasło „Aktywny i zdrowy senior – to jest możliwe!” promuje działalność Fundacji.

Wydarzenie odbyło się na Polach Marsowych w kompleksie Stadionu Olimpijskiego. To było wielkie święto fanów sportu i tych, którzy propagują aktywny styl życia. Na obiektach AWF każdy mógł znaleźć coś dla siebie – zarówno starsi, jak i młodsi. Zwłaszcza na tych pierwszych czekali wolontariusze Fundacji Wspierajmy Seniorów. Specjalnie dla seniorów przygotowany był namiot, w którym każdy mógł bezpłatnie zbadać poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie tętnicze, a także porozmawiać z lekarzami specjalistami. Mimo że uroczyste rozpoczęcie festynu nastąpiło o godzinie 10, to pierwsi chętni na badania pojawili się znacznie wcześniej. Sprawna organizacja sprawiła, że każdy opuszczający namiot Fundacji Wspierajmy Seniorów był zadowolony z przeprowadzonych badań i trochę bogatszy w wiedzę o swoim stanie zdrowia.

To wspaniałe wydarzenie doskonale wpisuje się w naszą misję przekonywania seniorów do zdrowego i aktywnego trybu życia - mówi Daniel Szabaciuk, rzecznik prasowy Fundacji Wspierajmy Seniorów. Szczególnie leży nam na sercu poprawa zdrowia oraz utrzymanie samodzielności i pełnosprawności osób starszych oraz aktywizacja społeczna i zapobieganie ich wykluczeniu społecznemu. Dlatego chętnie uczestniczymy w takich projektach  jak ten, gdzie możemy bezpośrednio dotrzeć do wszystkich tych, których interesuje los osób starszych  – dodaje Daniel Szabaciuk.

Cukier nie tylko krzepi

Wśród wielu osób, które postanowiły zagościć w namiocie Fundacji Wspierajmy Seniorów nie zabrakło znanych osób. Jedną z nich była dwukrotna złota medalistka olimpijska Renata Mauer-Różańska. Nasza mistrzyni dała dobry przykład i zbadała swój poziom glukozy we krwi. Cukrzyca stanowi ważny problem społeczny, bowiem od momentu rozpoznania leczenie cukrzycy trwa praktycznie całe życie. Odpowiednie prowadzenie leczenia i dyscyplina chorego umożliwia utrzymanie dobrej i pełnej sprawności życiowej.

Zdecydowaliśmy się na badanie poziomu cukru we krwi, gdyż ryzyko zachorowania na cukrzycę znacznie się zwiększa wraz z wiekiem. Dotyczy to szczególnie cukrzycy typu II, która charakterystyczna jest dla osób starszych - podkreśla Daniel Szabaciuk.

A już wkrótce… Światowy Dzień Osób Starszych

15 czerwca będzie obchodzony Światowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji odbędzie się
1. FORUM WSPIERAJMY SENIORÓW – unikatowe wydarzenie edukacyjne realizowane przez Fundację Wspierajmy Seniorów oraz Grupę casusBTL. Odbędzie się ono w dniach 15–16  czerwca 2018 roku w Hotelu Ibis Styles w centrum Wrocławia. 1. FORUM WSPIERAJMY SENIORÓW zostanie zrealizowane w wyjątkowej formule łączącej praktyczne warsztaty edukacyjne dla seniorów i ich opiekunów z konferencją dla lekarzy, którzy w codziennej praktyce borykają się z problemami medycznymi starszych pacjentów.