Co robimy | AKTUALNOŚCI

Setki seniorów przybyło na 1. Forum Wspierajmy Seniorów

2018-06-15

Kilkaset osób wzięło udział w 1. Forum Wspierajmy Seniorów. Byli to przede wszystkim seniorzy z całego Dolnego Śląska. Na uroczystej inauguracji nie zabrakło również znanych wrocławian m.in. prof. Jana Miodka oraz prof. Adama Jezierskiego, rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wspaniale, że aż tyle osób udało nam się zachęcić do wyjścia z domu – mówiła witając gości, prof. Ewa Jankowska, przewodnicząca Komitetu Naukowego 1. Forum Wspierajmy Seniorów.

Podczas pierwszego dnia Forum odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy i postępowania w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Seniorzy przećwiczyli umiejętności praktyczne na fantomach pod nadzorem lekarzy. Ponadto wzięli udział w warsztatach z psychologami, którzy mówili m.in.: jak starzeje się mózg, jak radzić sobie ze stresem i kryzysem wieku starszego oraz o psychodietetyce i psychologii odżywiania. Poza tym na seniorów czekały liczne stoiska, na których mogli poddać się badaniom składu masy ciała, sprawności i wydolności fizycznej oraz siły i wytrzymałości mięśniowej. Dodatkowo w przerwach towarzystwa dotrzymywały roboty społeczne, które powstały na Politechnice Wrocławskiej. Dzień zakończył koncert Zespoł Akordeonistów im. Wojciecha Dradracha.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego, prof. Adam Jezierski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Joanna Rosińczuk, dziekan wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Jadwiga Ardelli-Książek, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM, a także Ambasadorowie Fundacji: prof. Andrzej Milewicz, prof. Jan Miodek oraz prof. Andrzej Mulak.

Relacja z wydarzenia zaprezenowana w programie Fakty TVP3 Wrocław

 

Fotorelacja z 1. Forum Wspierajmy Seniorów