Promocja sanatoriów i domów seniora w Internecie – na zdjęciu luksusowe sanatorium.

Promocja sanatoriów i domów seniora w Internecie

Internet stał się niezastąpionym narzędziem marketingowym również dla sanatoriów i domów seniora. Aby skutecznie dotrzeć do potencjalnych klientów i gości, konieczne jest prowadzenie przemyślanej promocji w sieci. W jaki sposób zadbać o widoczność i renomę placówki w Internecie?

Wykorzystanie SEO w promocji sanatoriów

Pozycjonowanie stron www jest podstawą działań marketingowych w sieci. Aby sanatorium było łatwe do znalezienia przez seniorów poszukujących ofert wypoczynku i rehabilitacji, należy zadbać o optymalizację pod kątem wyszukiwarki Google. Zebraliśmy garść praktycznych porad od specjalistów z agencji Simpliteca i poniżej je przedstawiamy.

Na czym polega skuteczne SEO dla tego typu obiektów? Przede wszystkim na:

  • Stworzeniu przejrzystej nawigacji i mapy strony
  • Zastosowaniu słów kluczowych związanych z usługami sanatoryjnymi w treściach
  • Optymalizacji zdjęć i grafik podpisami alt
  • Pozyskaniu linków z wartościowych stron www

Dobrze zoptymalizowana witryna sanatorium z dużą ilością ruchu ma większe szanse, by pojawić się na czołowych miejscach w wynikach wyszukiwania. To z kolei przekłada się na większą liczbę rezerwacji.

Reklama w mediach społecznościowych jako narzędzie promocji

Oprócz dbania o pozycję w wyszukiwarce sanatoria powinny prowadzić aktywną promocję w mediach społecznościowych. Szczególnie Facebook i Instagram dają duże możliwości dotarcia do potencjalnych gości.

Tworzenie profili na Facebooku i Instagramie

Warto założyć fanpage na Facebooku – jest to najpopularniejszy kanał, z którego korzysta wielu seniorów. Należy dbać o estetyczną grafikę, ciekawe zdjęcia i regularne posty informujące o ofercie oraz wydarzeniach.

Podobne działania można prowadzić na Instagramie, publikując zdjęcia wnętrz, otoczenia sanatorium i relacje z pobytu gości. Profil na Instagramie może przyciągnąć młodsze pokolenie poszukujące wypoczynku dla swoich rodziców.

Prowadzenie fanpage’y i konta na Twitterze

Oprócz Facebooka i Instagramu sanatorium może założyć także fanpage na Twitterze. Regularne tweety z ofertami, ciekawostkami i bonusami zwiększą rozpoznawalność marki.

Content marketing a promocja placówek dla seniorów

Content marketing, czyli publikacja przydatnych treści, to kolejny filar promocji w Internecie. Mogą to być zarówno teksty, jak i materiały wideo.

Artykuły i poradniki na stronie www i blogu

Warto na stronie sanatorium lub blogu zamieszczać artykuły i poradniki związane ze zdrowiem i aktywnością seniorów. To zwiększy ruch i poprawi widoczność w wyszukiwarkach.

Filmy promocyjne i wywiady z personelem na YouTube

Na kanale YouTube można publikować krótkie filmy i wywiady promujące sanatorium. To świetny sposób na pokazanie atmosfery i przedstawienie kadry.

E–mail marketing i mailing do seniorów

Jeszcze jedną, bardzo skuteczną formą dotarcia do seniorów są mailingi i newslettery.

Regularne rozsyłanie ofert i benefitów

Warto gromadzić adresy e–mail seniorów zainteresowanych pobytem i regularnie wysyłać do nich oferty z rabatami i benefitami. Pozwoli to utrzymywać stały kontakt z potencjalnymi gośćmi.

Pozyskiwanie leadów poprzez konkursy i ankiety

Można zachęcać do zapisu na newsletter, prosząc o wypełnienie ankiety lub zgłoszenie udziału w konkursie. Dzięki temu sanatorium zbuduje bazę leadów gotowych do zakupu.

Skuteczna promocja sanatoriów i domów seniora w Internecie wymaga strategicznego podejścia i wykorzystania różnych kanałów. Tylko wtedy placówka będzie regularnie zyskiwać nowych gości i poprawiać swoją renomę online.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *